Policyjny ratownik medyczny

image W czasie pełnienia służby uczą młodych policjantów, a po godzinach kształcą się w słupskim szpitalu na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Czwórka wykładowców Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego zdobywa uprawnienia ratownika medycznego.

Praktyki policjantów w słupskim SOR`ze to efekt rozwoju ich zainteresowań i pasji. Przez ponad sześć miesięcy, w ramach praktyk uczelni medycznej o kierunku Ratownik Medyczny czterech wykładowców (nadkom. Henryk Dudziński, kom. Artur Czura, asp. Tomasz Matusiak oraz asp. Michał Jaśkowski) pełni dyżury jako ratownicy medyczni w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej oraz Oddziale Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

W ten sposób wykładowcy, którzy na co dzień uczą młodych policjantów wyszkolenia strzeleckiego, sami podnoszą swoje umiejętności i wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej, która w razie potrzeby może zostać wykorzystana podczas pracy na strzelnicy. Warto wspomnieć, że wykładowcy uczestniczą w dyżurach w czasie wolnym od służby. Zdobyta wiedza i umiejętności będą mogły być wykorzystane również podczas szkolenia słuchaczy, którzy w ramach swojego pierwszego zawodowego kursu uczestniczą między innymi w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy.

(24.2.2014)