Nowy numer 'Przeglądu Prewencyjnego' już w sieci

imageW sieci internetowej dostępny jest już do pobrania nowy numer Przeglądu Prewencyjnego, czasopisma wydawanego przez Szkołę Policji w Słupsku. Zapraszamy do lektury wielu interesujących artykułów. Na 90 stronach znalazło się wiele interesujących materiałów napisanych przez wykładowców Szkoły i policjantów jednostek terenowych. Merytoryczne treści uatrakcyjnione zostały wieloma zdjęciami. Prezentowane treści dotyczą wielu dziedzin związanych z pracą policjanta prewencji, w tym zarówno krajowych jak i zagranicznych jej aspektów.

W aktualnym numerze publikujemy między innymi artykuły związane z ruchem drogowym: wykonywanie czynności na miejscu zdarzenia drogowego i uprawnienia policjanta związane z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego lub pozwolenia czasowego. Zawarte artykuły będą z pewnością interesujące dla policjantów pełniących służbę na tak zwanej „pierwszej linii”.
Na uwagę zasługują również artykuły poświęcone szkoleniu w Słupsku oficerów prasowych, szkoleniom z zakresu ratownictwa taktycznego i wykorzystywaniem broni przez pododdziały zwarte. W tym roku, 1 czerwca, Szkoła Policji w Słupsku obchodziła 69-urodziny. Wydarzeniu temu poświęcony jest również jeden z artykułów. W najnowszym numerze piszemy również o „prysznicu DNA”, który wykorzystywany jest w wielu krajach na coraz szerszą skalę.

W „Przeglądzie Prewencyjnym” oprócz autorów ze Szkoły Policji Słupsku znajdziemy również artykuły policjantów z innych jednostek oraz osób, które w swojej pracy zawodowej na co dzień współpracują z Policją. Lekturę czasopisma polecamy również dziennikarzom, którzy w swojej pracy informują o pracy policjantów.

Ze względu na zasięg, jaki daje internet, nasze czasopismo publikujemy również za pośrednictwem globalnej sieci. "Przegląd Prewencyjny" dostępny jest na stronie słupskiej Szkoły Policji, a w najbliższych dniach będzie go można również pobrać ze strony Internetowego Forum Policji oraz Internetowego Serwisu Policji.
Zapraszamy do lektury i jednocześnie do współpracy przy tworzeniu kolejnych numerów osoby zainteresowane publikacją swoich materiałów. Na propozycje i opinie czekamy pod adresem e-mail.

Przegląd Prewencyjny
Najnowsze wydanie w formacie .PDF (4,1 MB).

Numery do pobrania
Strona z poprzednimi numerami "PP"
w wersji PDF do pobrania.

(15.7.2014)