Aktualności

Policjant, jedynym reperezentantem Polski

Jedyny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata w Biegu Trialowym w Connemara w Irlandii asp.szt. Dariusz Guzowski zajął 65. miejsce. W 70-kilometrowym biegu typu "trial" wystartowało 131 zawodników, 17 nie ukończyło tej morderczej rywalizacji. Według listy wyników zamieszczonej na stronie organizatora Darek uzyskał czas 8 godzin 42 min. i 30 sek. Na oficjalnej stronie mistrzostw można zobaczyć także także zdjęcia.

image


Poniżej prezentujemy wywiad z naszym zawodnikiem, nagrany tuż po przylocie do Polski.

asp.szt. Dariusz Guzowski
wrażenia z Mistrzostw Świata w Biegu Trialowym
  (pobierz)image Będzie dwukrotnie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata. Asp.szt. Dariusz Guzowski ze Szkoły Policji w Słupsku dziś (sobota) biegnie jako jedyny reprezentant naszego kraju na Mistrzostwach Świata w Biegu Trialowym, które rozegrywane są w Irlandii.

Impreza biegowa w Irlandii jest trzecią edycją tych mistrzostw. Pierwsza została rozegrana w Stanach Zjednoczonych a druga - we Francji. Biegacze pokonują trasę prowadzącą po terenach Parku Narodowego Connemara, znajduje się on niedaleko miasta Galway. Dariusz Guzowski został powoałny na ten bieg przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Na stronie organizatora Dariusz wymieniony jest jako jedyny reprezentant Polski (zobacz). Sam sportowiec podkreśla, że bieg w Irlandii nie należy do łatwych. - Liczę się z tym, że na trasie może padać grad i obfite deszcze a niektóre odcinki obfitować będą w duże błota. Licząc się z takimi warunkimi wystartuję w specjalnych butach, które pozwalają biegać po wodzie i błocie - mówi Dariusz Guzowski.

Polski Związek Lekkiej Atletyki powołał także naszego policjanta do reprezentowania Polski na kolejnej mistrzowskiej imprezie. Dariusz Guzowski wystartuje w połowie września w Mistrzostwach Świata w biegu na dystansie 100 kilometrów, które rozegrane zostaną w holenderskim Winhoten.

Policjant ze Szkoły Policji w Słupsku ma już na swoim koncie sukcesy w biegach długodystansowych, w tym ultramaratońskich. W ubiegłym roku w Gibraltarze, podczas Mistrzostw Euroy w biegu na 100 km Dariusz Guzowski zajął 54. miejsce, na podobnej imprezie w Kaliszu zdobył 3. miejsce; w rozgrywanym corocznie Maratonie Komandosa w klasyfikacji wieloletniej zajmuje on 1. miejsce. Dodajmy, że rekord trasy tego morderczego maratonu należy do kolejnego policjanta ze Szkoły Policji w Słupsku - Pawła Piotraschke.

(aktualizacja: 14.7.2011)

Powrót na górę strony