Recertyfikacja policyjnych ratowników

image Przedstawiciel Szkoły Policji w Słupsku uczestniczył w przygotowaniu i recertyfikacji policjantów i policjantek z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zajęcia odbywały się na obiektach Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz na targach EuroPolTech w Warszawie.

Organizatorami przedsięwzięcia był Komenda Głowna Policji oraz Stowarzyszenie Zawodowe Ratowników Medycznych przy współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. Szkołę Policji w Słupsku reprezentował sierż.sztab. Michał Kurdziel.
Recertyfikacją objęto około 120 osób, funkcjonariuszy z garnizonu mazowieckiego oraz Komendy Stołecznej Policji. Pierwszą cześć zajęć stanowiły zajęcia praktyczne z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W ostatni dzień ratownicy byli egzaminowani przez komisję, w skład której weszli między innymi: śląski Konsultant Wojewódzki z Zakresu Medycyny Ratunkowej prof. Krystyn Sosada; specjalista medycyny ratunkowej dr Wojciech Żurawiński oraz koordynator Ratownictwa Medycznego Policji mł. insp. Jacek Śnieć.

Egzamin teoretyczny i praktyczny odbył się terenie II Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH 2015 w Warszawie.
Uczestnictwo w recertyfikacji było okazją do wymiany doświadczeń związanych z przeprowadzaniem szkoleń z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wprowadzaniem zmian w tym zakresie. Ponadto ogromną wartością dodaną była możliwość zobaczenia najnowszego sprzętu i uzbrojenia, które ma podnosić sprawność i profesjonalizm działania policjantów w codziennej służbie.

(21.4.2015)