Narkotyki podczas praktyk słuchaczy

imageWymierne efekty przyniosły służby słuchaczy kursu podstawowego, które odbywały się w ramach praktyk terenowych. W Ustce, wspólnie z policjantami z tamtejszego komisariatu, zabezpieczono marihuanę, na którą natrafiono podczas kontroli drogowej.

Policjanci z Ustki wspólnie z będącymi na praktykach słuchaczami Szkoły Policji, zatrzymali do kontroli drogowej samochód volkswagen passat. Wewnątrz tego pojazdu znajdowały się cztery osoby, trzech mężczyzn i kobieta w wieku 21-27 lat. Pasażerowie pojazdu byli wyraźnie zaskoczeni prowadzoną kontrolą. Policjanci, podczas legitymowania wyczuli woń marihuany dochodzącą z wnętrza samochodu.
W trakcie przeszukania pojazdu, w jednym ze schowków, natrafiono na torbę foliową, wewnątrz której znajdowało się ponad 70 gram, jak się później okazało, marihuany. W związku z tym kierowca jak i pasażerowie pojazdu trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia troje, z czterech z zatrzymanych osób, usłyszało zarzuty posiadania i udzielania narkotyków za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejna grupa słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku uczyła się policyjnego rzemiosła pod okiem starszych, doświadczonych kolegów. Służby obejmowały województwo zachodniopomorskie i pomorskie. 240 słuchaczy pod opieką wykładowców wspierało jednostki terenowe w codziennych służbach.

Praktyki odbywały się najczęściej w porze wieczorowo-nocnej. W takcie służb młodzi policjanci nabierali praktycznych umiejętności legitymowania, kontroli osób i pojazdów oraz taktyki pełnienia służby patrolowej. Szczególnym nadzorem objęto miejsca, w których znajdują się lokale gastronomiczne, placówki handlowe oraz miejsca, w których dochodzi do zakłóceń porządku publicznego. Terenowe praktyki młodych adeptów sztuki policyjnej to okazja do sprawdzenia swojej wiedzy. Słuchacze mogą poznać specyfikę służby, którą już wkrótce podejmą na ulicach polskich miast.

(16.1.2013)