Marynarka Wojenna w Szkole Policji

image Studenci Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich o specjalności bezpieczeństwo wewnętrzne Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni rozpoczęli serię wizyt w murach Szkoły Policji. Młodzi ludzie mają możliwość zapoznania się ze specyfiką zawodu i procesem szkolenia policjantów.

Studenci AMW w trakcie wizyt zapoznają się z funkcjonowaniem i procesem kształcenia Szkoły Policji. W trakcie studiów w Akademii realizowane są między innymi przedmioty dotyczące prewencji, ruchu drogowego czy ochrony informacji niejawnych. Dzięki takiemu programowi studiów studenci tego kierunku, przy ubieganiu się o przyjęcie do Policji mogą uczestniczyć w skróconym szkoleniu zawodowym podstawowym - możliwość taką daje porozumienie, które przed kilkoma laty podpisał Komendant Główny Policji z rektorami niektórych uczelni wyższych.

Program wizyty obejmował obserwację interwencji domowych oraz interwencji w lokalu gastronomicznym. Studenci mieli też możliwość obejrzenia nowoczesnej strzelnicy i dwukondygnacyjnej biblioteki. Na głównym placu apelowym wszyscy chętni mogli przymierzyć wyposażenie policjanta pododdziału zwartego.

imageZaskoczeniem dla większości był fakt, że Szkoła Policji w Słupsku jest najstarszą szkołą policyjną w Polsce, powołaną do życia niecały miesiąc po zakończeniu II wojny światowej. W przerwie wizyty studenci, tak jak słuchacze, ustawili się w kolejce po posiłek i mieli okazję sprawdzić, jak na co dzień wygląda żywienie młodych policyjnych kadr.
W dzisiejszej wizycie udział wzięło 45 studentów Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Kolejna wizyta żaków planowana jest na 19 maja.

(11.5.2015)