Zakończenie kursu ANI

image Dobiegła końca trzecia edycja kursu specjalistycznego dla policjantów podejmujących interwencje wobec osób agresywnych i niebezpiecznych. Świadectwa ukończenia szkolenia wręczył Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Słupsku insp. Witold St. Majchrowicz.

W trakcie pięciodniowego szkolenia słuchacze zdobywali wiedzę z zakresu rozpoznania miejsca i sytuacji przed podjęciem interwencji. Kursanci poznawali podstawy negocjacji, aby trafnie zakwalifikować sytuację, w której obligatoryjnie musi być wezwany negocjator, oraz po to, aby nawiązać wstępny kontakt ze sprawcą, co może znacznie ułatwić pracę negocjatora. Przeważająca część 40-godzinnego szkolenia poświęcona była ćwiczeniom praktycznym. Słuchacze uczyli się, jak zachować bezpieczeństwo nawet w bardzo niebezpiecznych interwencjach, gdy zmuszeni byli do działania z bronią przygotowaną do użycia. Wszystkie te zagadnienia poruszane były na zajęciach z wyszkolenia strzeleckiego oraz taktyki i technik interwencji. Podsumowaniem szkolenia były zajęcia nocne, w których słuchacze dokonywali zatrzymania w warunkach ograniczonej widoczności.

(3.09.2012)