Zwycięstwo w Spartakiadzie Mundurowej

image Rozegrano kolejną konkurencję w ramach Spartakiady Służb Mundurowych Garnizonu Słupskiego. Tym razem w hali usteckiego Liceum Ogólnokształcącego rozegrano turniej koszykówki. W szranki stanęły ponownie drużyny 7 Brygady Obrońców Wybrzeża, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, Komendy Miejskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Szkoły Policji w Słupsku.

W trakcie eliminacji drużyny zagrały w system „każdy z każdym”. W grupie A w pierwszym meczu żołnierze z 7 Brygady pokonali więzienników 48:26. Natomiast w grupie B strażacy zmierzyli się z policjantami z Komendy Miejskiej i niespodziewanie dla wszystkich, po zaciętej walce, wygrali strażacy.
Kolejne spotkanie w grupie A stoczyli żołnierze i policjanci ze Szkoły Policji, i tu również niespodzianka, gdyż reprezentacja Szkoły Policji wygrała bardzo wysoko z jednym z faworytów 42 do 13. W grupie B zacięty mecz pomiędzy marynarzami i strażakami zakończył się poważną kontuzją jednego z marynarzy i zwycięstwem strażaków 37 do 33. Ostatnie mecze w grupach to kolejno, grupie A: Szkoła Policji spokojnie pokonała więzienników 48 do 25, w grupie B: policjanci z Komendy Miejskiej polegli, mimo zaciętej gry, w starciu z marynarzami 39 do 57.

W półfinałach więziennicy zagrali ze strażakami, a drużyna Szkoły Policji zmierzyła się z marynarzami. Zwycięsko z tych pojedynków wyszli strażacy oraz policjanci Szkoły Policji - te drużyny rozegrały mecz finałowy.
Zwycięstwo policjantów Szkoły Policji okupione zostało olbrzymim wysiłkiem, gdyż strażacy okazali się bardzo wymagającym przeciwnikiem, grali bardzo skutecznie w obronie i agresywnie w ataku. Jednak zawodnicy Szkoły Policji wykazali spokój i opanowanie do ostatnich minut wygrywając ostatecznie 17 do 15.

Wyróżniającym się zawodnikiem w drużynie Szkoły Policji był Szymon Dąbrowski, który zdobył najwięcej punktów oraz był najbardziej aktywnym graczem pod koszem zbierając piłki i zdobywając punkty, z nieprawdopodobnych sytuacji. Do tej pory na trzy rozegrane konkurencje SP posiada dwa zwycięstwa: w koszykówce oraz w konkurencji Komendantów.

(21.12.2012)