Agresywni i niebezpieczni

image Kolejna edycja szkolenia specjalistycznego dla policjantów interweniujących wobec osób agresywnych i niebezpiecznych prowadzona jest w słupskiej Szkole Policji. Zajęcia odbywają się między innymi w nowych obiektach symulacyjnych „Przyziemie 1” i „Przyziemie 2”.

Na kursie z zakresu podejmowania interwencji wobec osób agresywnych i niebezpiecznych słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu rozpoznania miejsca i sytuacji przed podjęciem interwencji. Kursanci poznają podstawy negocjacji, aby trafnie zakwalifikować sytuację, w której obligatoryjnie musi być wezwany negocjator, oraz po to, aby nawiązać wstępny kontakt ze sprawcą, co może znacznie ułatwić pracę negocjatora.

imagePrzeważająca część 40-godzinnego szkolenia poświęcona jest ćwiczeniom praktycznym. Słuchacze uczą się, jak zachować bezpieczeństwo nawet w bardzo niebezpiecznych interwencjach, gdy zmuszeni byli do działania z bronią przygotowaną do użycia. Podsumowaniem szkolenia będą zajęcia w nocy z czwartku na piątek, w których słuchacze dokonają zatrzymania osób niebezpiecznych i agresywnych w warunkach ograniczonej widoczności.

(23.10.2012)