Policjanci Szkoły Policji w Zarządzie IPA

imagePolicjanci Szkoły Policji w Słupsku weszli w skład nowych władz Zarządy Regionu IPA Słupsk. IPA to skrót od słów International Police Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji). Jest to największe na świecie stowarzyszenie skupiające policjantów z różnych państw.

Celem jaki przyświeca tej organizacji to tworzenie więzów przyjaźni i koleżeństwa zawodowego pomiędzy osobami zatrudnionymi w służbach policyjnych na całym świecie. O celu tym mówi także hasło w języku esperanto „Servo per amikeco” czyli „Służyć przez przyjaźń”, które jest umieszczone na oficjalnym logo IPA. Jednym z wymiernych przykładów działalności stowarzyszenia jest wymiana doświadczeń między policjantami w ramach spotkań organizowanych także w naszym kraju. IPA posiada również swoje centrum szkoleniowe niemieckim Gimborn koło Kolonii. Główna siedziba władz światowych znajduje się w Szwajcarii.

Zarząd Regionu IPA Słupsk skupia w swoich szeregach policjantów z regionu słupskiego, a także emerytowanych funkcjonariuszy oraz osoby cywilne, które mają szczególne zasługi dla tej organizacji.
W związku z zakończeniem kadencji dotychczasowych władz, w miniony piątek, w trakcie zebrania sprawozdawczo-wyborczego odbyły się wybory nowego Zarządu, którego skład przedstawia się następująco:

Przewodniczący    Jacenty Bąkiewicz
               Sekretarz    Aneta Kamińska-Nawrot
               Zastępca Sekretarza    BogusławJaremczak
               Skarbnik    Arkadiusz Ścigała
               Członek Zarządu    Piotr Knut

Komisja Rewizyjna IPA REGION SŁUPSK

Przewodniczący    Waldemar Kuczma
               Sekretarz    Ewa Pietruczuk
               Zastępca Sekretarza    Piotr Kasprzyk

Policjanci skupieni w Zarządzie Regionu IPA Słupsk, byli w ostatnich latach animatorami wielu międzynarodowych spotkań policyjnych, które odbywały się nie tylko w Słupsku, ale także w Niemczech, Turcji i północnej Afryce. Członkowie IPA wspierają również działalność Szkoły Policji jako współorganizatorzy wielu przedsięwzięć i imprez: policyjnego półmaratonu, seminariów polsko-niemieckich, czy koncertu papieskiego z udziałem Mietka Szcześniaka.
Przy wsparciu Zarządu Regionu wydawane są nowe oraz wznawiane kolejne podręczniki autorstwa wykładowców Szkoły Policji. Przez kilka lat funkcjonował również zespół muzyczny, którego skład tworzyli w większości członkowie IPA.

(21.1.2014)