Policyjni wykładowcy z wizytą w areszcie

image Wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego Szkoły Policji gościli z roboczą wizytą w słupskim Areszcie Śledczym. Jest to jedna z form współpracy w ramach porozumienia podpisanego pomiędzy obiema placówkami.

W ostatnim czasie wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego doskonalili swoją wiedzę z zakresu osadzania osoby w areszcie. Zapoznani zostali z procedurą przyjęcia osadzonego oraz szczegółami dotyczącymi nadzoru i ochrony w areszcie. Prowadząca zajęcia kpt. Anna Zielińska-Gębka bardzo szczegółowo przedstawiała zagadnienia związane z problematyką osadzenia oraz fachowo odniosła się do pytań i wątpliwości.

Dzięki takim formom doskonalenia wykładowcy mogą podnosić swoją wiedzę merytoryczną i efektywnie dzielić się z nią na zajęciach ze słuchaczami, którzy po zakończeniu szkolenia zawodowego podstawowego trafią na stanowiska wykonawcze w pionie prewencji. W czasie służby młodzi policjanci będą mogli spotkać się z poleceniem przewiezienia osoby do Aresztu Śledczego bądź Zakładu Karnego; przekazana przez funkcjonariuszy Służby Więziennej fachowa wiedza, pomoże im fachowo i sprawnie zrealizować polecone czynności.

(3.11.2014)