Dzisiaj Ty też możesz uratować życie

imageSzkoła Policji włącza się dzisiaj w akcję poszukiwania dawców szpiku kostnego. Nasze działania pod hasłem „Dzień Dawcy Szpiku” mają na celu poszukiwanie dawcy szpiku dla Krzysztofa, ratownika medycznego z Ustki.

Na terenie Szkoły Policji w Słupsku zorganizowany dziś będzie punkt, do którego będą mogli zgłaszać się wszyscy potencjalni dawcy. Od osoby, która zechce zostać dawcą, po wcześniejszym wywiadzie, zostaną pobrane 4 ml krwi, która trafi do Banku Dawców Szpiku. Akcja jest tym bardziej cenna, że osoby, które zadeklarują chęć podzielenia się swoim szpikiem, będą mogły uratować życie nie tylko komuś w Polsce, ale także w całej Europie. W akcji będzie także mogło wziąć udział prawie tysiąc słuchaczy Szkoły, którzy przebywają w tej chwili w naszej placówce na różnego rodzaju szkoleniach. To kolejny przykład, w jaki policjanci mogą służyć innym.

Akcja w Szkole Policji odbędzie się pod patronatem Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych w Polsce. Wszystkie działania odbywają się z inicjatywy pracowników naszej placówki. Działania na terenie Szkoły nie byłyby możliwe bez przychylności komendanta Szkoły insp. Jacentego Bąkiewicza, który wsparł organizację „Dnia Dawcy Szpiku”.

Zapraszamy do Szkoły Policji wszystkie osoby, które chciałyby podzielić się tym, co najcenniejsze. Dzień Dawcy Szpiku odbędzie się w dzisiaj, 5 grudnia. Punkt konsultacyjny w Klubie Słuchacza czynny będzie od godziny 13 do 19.
Mieszkańcy Słupska mogą wejść dzisiaj na teren Szkoły Policji przez bramę przy ulicy Kilińskiego. Na dyżurce należy tylko poinformować, że celem wizyty jest udział w akcji „Dzień Dawcy Szpiku”.
Więcej o akcji mozna przeczytać tutaj (.pdf 4MB).

Pamiętaj, dzisiaj Ty też możesz uratować komuś życie.

(21.11.2011 - aktualizacja 5.12.2011)