Specjaliści w zakresie interwencji

image Kolejni absolwenci kursu podejmowania interwencji wobec osób niebezpiecznych opuścili mury słupskiej Szkoły Policji. Przeważającą część szkolenia stanowiły zajęcia praktyczne prowadzone na terenie Szkoły, również w godzinach nocnych.

Absolwenci kursu z zakresu podejmowania interwencji wobec osób agresywnych i niebezpiecznych, zdobyli wiedzę z zakresu rozpoznania miejsca i sytuacji przed podjęciem interwencji. Kursanci poznali podstawy negocjacji, aby trafnie zakwalifikować sytuację, w której obligatoryjnie musi być wezwany negocjator oraz po to, aby nawiązać wstępny kontakt ze sprawcą, co może znacznie ułatwić pracę negocjatora.

Przeważająca część 40-godzinnego szkolenia poświęcona jest ćwiczeniom praktycznym. Słuchacze uczyli się, jak zachować bezpieczeństwo nawet w bardzo niebezpiecznych interwencjach, gdy zmuszeni są do działania z bronią przygotowaną do użycia. Podsumowaniem szkolenia były zajęcia nocne, w których słuchacze dokonali zatrzymania osób niebezpiecznych w warunkach ograniczonej widoczności.

(11.3.2014)