Szkolna Pasterka

Data publikacji 24.12.2010

imagePo raz pierwszy w historii Szkoły Policji w Słupsku w wigilijny wieczór w szkolnej Kaplicy odprawiona została Pasterka. Mszę św. odprawił Kapelan Szkoły ks. por. Bolesław Leszczyński. W nabożeństwie uczestniczyli przedstawiciele władz Szkoły i kadry, którzy przyszli wraz z rodzinami.

Podobne nabożeństwa z udziałem ówczesnych milicjantów odbywały się w latach czterdziestych ubiegłego wieku. W czasie, gdy pierwszym Komendantem Cetrum Wyszkolenia Milicji Obywatelskiej był płk Jan Płotnicki, milicjanci uczestniczyli w nabożeństwach odprawianych w centrum Słupska w kościele Mariackim.
Obecną kaplicę na terenie Szkoły Policji w Słupsku otworzył i poświęcił w lutym ubiegłego roku biskup polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski. Kaplica ma charakter ekumeniczny dostępna jest dla przedstawicieli wszystkich wyznań.

(24.12.2010)