Turniej Par Patrolowych, znamy już termin finału

image W drugiej połowie września odbędzie się finał tegorocznej, jubileuszowej XX edycji Turnieju Par Patrolowych "Patrol Roku". Rywalizacja polskich policjantów prewencji odbywa się na kilku szczeblach od Komend Powiatowych po Komendy Wojewódzkie. Dwa najlepsze patrole z każdego garnizonu, wybrane w drodze eliminacji, przyjadą do słupskiej Szkoły Policji, aby wyłonić spośród siebie tych najlepszych z najlepszych.

To właśnie w murach Szkoły Policji w Słupsku narodziła się idea stworzenia zawodowej rywalizacji policjantów pionu prewencji. Funkcjonariusze patrolujący ulice polskich miast i miasteczek od wielu lat spotykają się w grodzie nad Słupią, aby zaprezentować swoje zawodowe umiejętności.
W zmaganiach udział biorą po dwa patrole z każdej Komendy Wojewódzkiej Policji oraz z Komendy Stołecznej. Zawody rozgrywane są przez 3 dni. Turniejowe konkurencje to: strzelanie sytuacyjne, techniki obezwładniania osób, interwencje policyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, teoretyczny sprawdzian z wiedzy zawodowej oraz pokonywanie policyjnego toru przeszkód.

Słupski turniej to jedna z prestiżowych policyjnych imprez, która pozwala ocenić poziom i wskazać dalsze kierunki doskonalenia pracy policjantów. O tym, jaki jest obraz Policji w oczach społeczeństwa w dużej mierze decyduje właśnie praca policjantów prewencji i ich postawa w trakcie podejmowanych działań.
Osobom zainteresowanym Turniejem Par Patrolowych polecamy relacje filmowe z poszczególnych konkurencji zrealizowane podczas ubiegłorocznej edycji turnieju, wystarczy kliknąć na ten odnośnik..

XX jubileuszowy Turniej Par Patrolowych
25 - 27 września 2013 roku
Szkoła Policji w Słupsku

Wkrótce opublikujemy także, zatwierdzony przez Komendanta Głównego Policji, regulamin tegorocznego XX finału. Relacje z poprzednich edycji Turnieju można znaleźć klikając na ten link.

(27.3.2012)