Szkolenie żołnierzy przed misją KFOR

image Kolejne szkolenie dla żołnierzy Wojska Polskiego wyjeżdżających na misję KFOR prowadzą wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Tym razem w hali sportowej przy ulicy Zamiejskiej wykładowcy kształcą żołnierzy w zakresie użycia pałki wielofunkcyjnej „Tonfa”.

W szkoleniu udział biorą wojskowi z 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, którzy pełnić będą służbę na Bałkanach w ramach XXXI. zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Sił Międzynarodowych KFOR w Kosowie. W szkoleniu łącznie udział weźmie 130 żołnierzy kompanii manewrowej. Uczestnicy, pod kierunkiem podkom. Damiana Bartnickiego i st.sierż. Radosława Bakuna z Zakładu Interwencji Policyjnych, ćwiczą sposoby odpierania ataków z wykorzystaniem dźwigni, uderzeń i bloków, które stosowane są przy użyciu pałki wielofunkcyjnej „Tonfa”. Pałka ta nie występuje jako standardowe wyposażenie żołnierza, natomiast podczas misji KFOR w Kosowie jest istotnym elementem sprzętu wojskowego, wykorzystywanego w działaniach prewencyjnych do kontroli zachowania tłumu.

imageZajęcia z wojskowymi przewidzianymi do służby na Bałkanach to już kolejne z serii szkoleń, które dla żołnierzy wojska Polskiego prowadzą wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. W przeszłości wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych prowadzili podobne szkolenia w Cetralnym Ośrodku Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. W Słupsku natomiast, w 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża, prowadzone były zajęcia dla żołnierzy przewidzianych w składzie Polskiego Kontyngentu Wojskowego z zakresu praw człowieka i realioznawstwa kulturowego państw bałkańskich.

(21.5.2014)