Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie - zakończenie

image Kolejna edycja specjalistycznego kursu związanego z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie dla policjantów z jednostek terenowych zakończyła się dziś przed południem w słupskiej Szkole Policji. Udział w szkoleniu wzięło 20 policjantów z północnej Polski.

Świadectwa z rąk zastępcy Komendanta Szkoły insp. Witolda St. Majchrowicza odebrało 20 policjantek i policjantów, którzy przyjechali na szkolenie z województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. W trakcie siedmiu dni szkolenia policjanci zdobyli nowe informacje, poznali inne osoby zajmujące się tematyka przemocy w rodzinie, a także wymienili między sobą doświadczenia z codziennej pracy. Uczestnicy kursu mieli też możliwość spotkania i rozmowy z osobami dotkniętymi przemocą. Kontakt taki pozwolił na lepsze rozumienie problemów i w sposób bardziej profesjonalny realizować swoje zadania służbowe.

imageWe wtorek, w przedostatnim dniu zajęć, policjanci odwiedzili Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla Osób Doświadczonych Przemocą w Rodzinie „TAMA” mieszczący się w Słupsku przy ulicy Jana Pawła II. „TAMA” to punkt, w którym prowadzone jest poradnictwo dla osób doświadczających przemocy. Osobom zgłaszającym się do punktu udzielana jest pomoc psychologiczna polegająca na wsparciu w działaniu, edukacji, oddziaływaniu terapeutycznym oraz pomocy prawnej w zakresie rozwiązywania problemu przemocy w rodzinie.

Słuchacze z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji pani Lidii Serafin z "TAMY". Zadawali mnóstwa pytań dotyczących przemocy, na które uzyskali profesjonalna odpowiedź. Dzięki spotkaniu poszerzyli swoją wiedze na temat problemów występujących u osób dotkniętych przemocą i zapoznali się z możliwościami udzielenia im skutecznej pomocy.
Dodatkową atrakcją była możliwość podziwiania panoramy oświetlonego Słupska z najwyższego piętra budynku, w którym dawniej mieścił się urząd wojewódzki.

Szkolenie przeprowadzili wykładowcy Zakładu Ogólnozawodowego podinsp. Lucjan Dankowski i podkom. Marta Grzybowska.

(30.10.2012)