Policyjni magazynierzy uzbrojenia

image Kilkudziesięciu policyjnych magazynierów uzbrojenia zakończyło kurs w słupskiej Szkole Policji. W miniony piątek zakończył się trzeci cykl tego pionierskiego szkolenia w zakresie prowadzenia gospodarki sprzętem techniczno-bojowym w jednostkach organizacyjnych Policji. Kurs tego rodzaju prowadzony jest tylko w Słupsku.

Szkolenie zrealizowała kadra dydaktyczna Szkoły Policji, głównie z Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego. Wychodząc naprzeciw potrzebom Policji, po zakończeniu tego typu szkolenia każdy absolwent potrafi między innymi samodzielnie konserwować, wydawać i przyjmować broń, amunicję czy materiały wybuchowe; zna także sposoby przystrzelenia, przeglądu i konserwacji broni palnej. Absolwenci kursu zdobyli również wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu wstępnego przeglądu broni, obsługi codziennej i rocznej oraz wiedzę z zakresu wykonywania drobnych napraw rusznikarskich.

Absolwenci, którzy w piątek zakończyli szkolenie, poznali też wszystkie rodzaje broni, amunicji i wyposażenia specjalnego niezbędnego do realizacji różnorodnych zadań służbowych w Policji. Zdobyte wiadomości i umiejętności przydadzą się do prawidłowego prowadzenia dokumentacji, a przede wszystkim pozwolą na stworzenie bezpiecznego środowiska pracy na takich specyficznych i ważnych stanowiskach logistycznych.

Cechą charakterystyczną szkolenia prowadzonego w Słupsku jest całkowite ukierunkowanie na rzeczywiste potrzeby Policji. Wcześniejsze szkolenia w jednostkach wojskowych przygotowywały bowiem fachowców pod kątem sprzętu użytkowanego przez żołnierzy, choć wiele rodzajów broni i wyposażenia wojskowego nie występuje w Policji.

Kurs trwał 84 godziny, z czego cztery ostatnie przeznaczone były na egzamin. W zajęciach uczestniczyli przedstawiciele praktycznie wszystkich Komend Wojewódzkich Policji, Komendy Stołecznej, Komendy Głównej oraz Szkół Policji w Katowicach i Szczytnie. Łącznie, w miniony piątek, szkolenie ukończyło 39 osób.

(22.9.2014)