Krew młodych policjantów dla potrzebujących

image Policyjni krwiodawcy kolejny raz odwiedzili w środę po południu słupską stację krwiodawstwa. To kolejny etap porwadzonej od kilku miesięcy, cotygodniowej formy oddawania krwi. W związku z dużymi brakami krwi w stacjach krwiodawstwa policyjni dawcy już kolejny miesiąc kontynuują akcję.

Do tej pory akcje krwiodawców organizowane były co kilka tygodni, podczas dni wolnych od pracy. Wtedy krew oddawało od kilkudziesięciu do nawet stu osób, forma ta jednak angażowała cały personel stacji krwiodawstwa, który musiał dodatkowo przyjść do pracy. Aby zapewnić stały dopływ krwi i nie angażować wielu osób w czasie wolnym, zmieniono system oddawania krwi. Teraz młodzi policjanci przychodzą w każdą środę w godzinach popołudniowych. Tak było również w środę - kolejna grupa słuchaczy ze Szkoły Policji odwiedziła placówkę przy placu Powstańców Warszawy.
Akcją oddawania krwi kierują członkowie szkolnego Klubu HDK PCK, którzy przekazują słuchaczom niezbędne informacje oraz wskazują drogę do Stacji Krwiodastwa, która znajduje się nieopodal Szkoły Policji. Środową akcję koordynowała jedna z członkiń Klubu Katarzyna Wolak.

Od początku istnienia Klubu HDK w słupskiej Szkole Policji krwiodawcy oddali już łącznie ponad 5,5 tysiąca litrów krwi. W środę po południu krew oddało 15 słuchaczy. Kolejna odsłona policyjnej akcji przyniosła osobom potrzebującym  6,75 litra  życiodajnego płynu.

(aktualizacja: 18.10.2012)