Wsparcie polsko-niemieckich kontaktów

image Kolejne dofinansowanie projektu realizowanego w słupskiej Szkole Policji przekaże Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Tym razem wsparcie otrzymał projekt „Dobre, sprawdzone praktyki - źródłem nowej wiedzy i umiejętności” złożony przez Region IPA Słupsk. Projekt zrealizowany zostanie przy współpracy z Policją miasta Hamburg.

Pod koniec kwietnia trzydziestu przedstawicieli pomorskiej Policji, członków Grupy Wojewódzkiej IPA, uczestniczyć będzie w spotkaniu szkoleniowym z policjantami Policji miasta Hamburg. Spotkanie dotyczyć będzie rozpoznania i zapobiegania zjawiskom handlu ludźmi i prostytucji. Do projektu zaproszeni zostaną policjanci zajmujący się tego rodzaju zjawiskami z pionu kryminalnego i prewencji, a także policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku.

Głównym celem projektu, na którego realizację przyznano dofinansowanie w wysokości 9.780 złotych, jest zapoznanie polskich policjantów z rozwiązaniami funkcjonującymi w niemieckiej Policji a dotyczącymi handlu ludźmi. W przypadku trafności zastosowanych rozwiązań istniałaby możliwość adaptacji poznanych rozwiązań profilaktycznych w celu zminimalizowania handlu ludźmi i prostytucji na terenie Pomorza.

Projekt zakłada nie tylko wymianę informacji, ale także praktyczne działania w konkretnych sytuacjach pozwalające właściwie ocenić zastosowane rozwiązania. Dodatkowym aspektem tej wymiany będzie zdobycie doświadczenia w rozwiązywaniu tego typu problemów w kontekście zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które również odbywać będą się na terenie Trójmiasta. W zamierzeniach organizatorów spotkanie może być również początkiem przyszłej bliższej współpracy z Policją miasta hanzeatyckiego Hamburg.

Logo Fundacji

Informacje na temat Fundacji