Antynarkotykowe szkolenie więzienników

image W szkoleniu antynarkotykowym zorganizowanym przez wykładowców Szkoły Policji uczestniczyli funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Słupsku. To kolejny przykład współpracy, jaką na terenie garnizonu słupskiego prowadzą więziennicy i policjanci.

W zajęciach uczestniczyli funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy na co dzień pełnią służbę w Areszcie Śledczym. W trakcie kilkudniowych zajęć wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej podinsp. Adam Bruliński i podinsp. Henryk Grzywna przedstawili funkcjonariuszom rodzaje środków narkotycznych, w tym dopalaczy, a także formy ich występowania. W trakcie zajęć policjanci i więziennicy wymieniali się też spostrzeżeniami dotyczącymi nowości na rynku dilerskim.

Osobnym punktem zajęć były zagadnienia związane z symptomami występującymi u osób, które zażyły środki narkotyczne. Dzięki wiadomościom z tego zakresu funkcjonariusze Służby Więziennej będą w stanie bardzo dokładnie określić, czy osoba znajdująca się w areszcie miała kontakt z narkotykami.
W trakcie zajęć mówiono również o sposobach przemytu środków narkotycznych na teren Aresztów Śledczych i Zakładów Karnych. Narkotyki w zakładach penitencjarnych są szczególnie niebezpieczne, gdyż osoby je zażywające mogą stanowić dodatkowe zagrożenie nie tylko dla siebie samych, ale także innych współosadzonych.

Szkolenie dla funkcjonariuszy to jeden z przykładów współpracy pomiędzy Aresztem Śledczym i Szkołą Policji. Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego mają możliwość zapoznania się na miejscu z funkcjonowaniem Aresztu Śledczego i regułami, jakie obowiązują zarówno funkcjonariuszy Służby Więziennej, jak i osoby osadzone.

(1.4.2014)