Strzelanie w innym wymiarze

imageJak zachowują się różnorodne przedmioty i materiały, w które trafia wystrzelony pocisk – specjalne nagrania video z eksperymentalnych strzelań prowadzonych przez wykładowców trafiły do Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego. Policyjni nauczyciele mogą teraz dokładnie prześledzić, jak wygląda oddanie strzału i trafienie w cel w odstępach tysięcznych części sekundy.

Zakład Wyszkolenia Strzeleckiego Szkoły Policji w Słupsku poza działalnością sensu stricte dydaktyczną prowadzi także szereg badań nad efektywnością broni, amunicji i wyposażenia policyjnego. Na początku roku prowadzono szerokie badania nad przydatnością miotacza pneumatycznego FN 303, a obecnie zakończono próby z wykorzystaniem różnorodnej amunicji znajdującej się na wyposażeniu Policji.

W trakcie prób wykonano kilka filmów szkoleniowych na temat oddziaływania broni na strzelca oraz chronologii działania broni samopowtarzalnej. Po specjalistycznej obróbce będzie to przydatny materiał dla nowych kadr policyjnych pozwalający na zrozumienie zasad celnego strzelania.
Poniżej prezentujemy natomiast migawki filmowe z kilku wykonanych strzelań zarejestrowane specjalną kamerą poklatkową przez Łukasza Kobusa z firmy Olympus Polska.

(16.7.2013)