Aktualności

Sukces w Maratonie Komandosa

imageKolejne sukcesy sportowe naszych policjantów, którzy wystartowali w morderczym „Maratonie Komandosa” organizowanym w Lublińcu-Kokotku niedaleko Częstochowy. Drużynowo policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku zajęli II. miejsce na podium.

Biegacze, którzy startują w biegu musza być ubrani w kompletny mundur polowy i odpowiednie do niego buty. Dodatkową trudnością jest plecak, który waży co najmniej 10 kilogramów; jedzenie i picie, które biegacz bierze ze sobą stanowią dodatkowe dociążenie. W trakcie biegu osoby kibicujące na trasie nie mogą podawać żadnych posiłków i napojów. Biegacze mogą jedynie skorzystać z punktu żywieniowego na półmetku, na którym wcześniej zostały wyłożone ich rzeczy. W tegorocznej edycji ekipa ze słupskiej Szkoły Policji drużynowo wywalczyła II.miejsce. Warunki tegorocznego biegu były wyjątkowo trudne. Tym razem jednak nie był to mróz i opady śniegu, a temperatura wynosząca od 4 do 6 stopni powyżej zera.

imageReprezentacja Szkoły Policji w Słupsku startuje w Maratonie Komandosa od początku istnienia imprezy. W pierwszym biegu wystartowało 30 zawodników, a pierwsze miejsce wywalczył nasz reprezentant - Dariusz Guzowski. Drużyna Szkoły Policji ze Słupska zajęła także pierwsze miejsce drużynowo. Po dziesięciu edycjach maratonu w klasyfikacji generalnej reprezentujący Szkołę Policji w Słupsku Dariusz Guzowski jest nadal na I. miejscu. Do policjanta Szkoły Policji w Słupsku Pawła Piotraschke należy również rekord trasy,który wynosi 3 godziny 6 minut i 23 sekundy.

Dla naszych biegaczy Maraton Komandosa jest najważniejszą imprezą w roku i jednocześnie podsumowaniem całego sezonu. Łącznie do tej pory, na dziesięć edycji maratonu, aż sześciokrotnie zwyciężali w nim policjanci.