WOŚP - podziękowania dla słuchaczy

image Podziękowania dla wszystkich słuchaczy Szkoły Policji, którzy wspierali słupskie działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, skierował miejski Sztab WOŚP oraz władze Słupska. W trakcie styczniowego finału na terenie miasta zebrano ponad 120 tysięcy złotych.

Podsumowanie styczniowego Finału WOŚP odbyła się w ratuszu przy placu Zwycięstwa. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele wielu organizacji, które wsparły działania orkiestry Jurka Owsiaka. Podziękowania wszystkim wolontariuszom składała szefowa Sztabu WOŚP w Słupsku Anna Maćkowiak, której towarzyszył prezydent Słupska Maciej Kobyliński.

Komendant Szkoły insp. Jacek Gil odebrał podziękowania dla wszystkich słuchaczy, którzy przyłączyli się do wolontarystycznych działań. Szkoła Policji już kolejny raz wzięła udział w słupskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach miasta licytowało 115 słuchaczy naszej Szkoły. Przypomnijmy, że to właśnie w Słupsku, po raz pierwszy w Polsce, 10 lat temu, zapoczątkowano wspólną kwestę młodych policjantów z wolontariuszami orkiestrowymi. W tym roku zbieraliśmy wspólnie pieniądze na ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.

imageW trakcie styczniowego finału, w każdej grupie wolontariuszy, którzy wychodzili na ulice Słupska, znajdowali się słuchacze Szkoły Policji. Była to najbezpieczniejsza kwesta w Polsce. Pomysł zapoczątkowany w Słupsku w 2003 roku jest teraz realizowany w wielu lokalnych sztabach WOŚP.

Oprócz kwesty na ulicach Słupska słuchacze i kadra Szkoły pomagali również w sztabie słupskiej Orkiestry przy wydawaniu skarbonek. Pomoc słuchaczy okazała się nieoceniona również w punkcie liczenia pieniędzy, do którego przynoszono skarbonki z kwesty na ulicach miasta. Młodzi policjanci oprócz pomocy przy liczeniu pieniędzy, czuwali również nad bezpieczeństwem. Grupę słuchaczy koordynowali dowódcy poszczególnych Kompanii, którzy przyłączyli się do orkiestrowego grania.

(7.3.2014)