Aktualności

Być może uratowali życie

imagePo raz kolejny w tym roku młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi. W minioną niedzielę (17.07) oddali ponad 42 litry tego życiodajnego płynu. To bardzo ważna akcja, gdyż słupska Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa boryka się z niedoborem krwi.

Słuchacze Szkoły Policji należą do jednego z najbardziej aktywnych na Pomorzu Środkowym klubów HDK, które działają pod egidą Polskiego Czerwonego Krzyża.
Policyjna ofiarność jest teraz szczególnie ważna; w sezonie wakacyjnym wzrasta zapotrzebowanie na krew a spada liczba krwiodawców, którzy wyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek. W razie wypadku drogowego z dużą ilością rannych krew trzeba by transportować z innych stacji krwiodawstwa.

- Działalność naszego klubu nie ogranicza się jedynie do akcji oddawania krwi. Dzień przed akcją, w minioną sobotę, zorganizowaliśmy dla krwiodawców rajd rowerowy - mówi prezes Klubu HDK w Szkole Policji nadkom. Arkadiusz Gadomski.
- To obowiązek człowieka a jednocześnie chęć niesienia pomocy. Nas też może spotkać sytuacja, w której będziemy liczyć na innych dawców - dodają słuchacze.

Wkrótce na naszych stronach także relacja z rajdu krwiodawców.


(aktualizacja: 18.7.2011)

Powrót na górę strony