Policyjni krwiodawcy pospieszyli z pomocą

image Kolejny raz w tym roku młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi na hasło ‘’Ratunek’’. Życiodajny płyn potrzebny był pilnie do przeprowadzenia operacji.

Słuchacze Szkoły Policji należą do jednego z najbardziej aktywnych na Pomorzu Środkowym klubów HDK, które działają pod egidą Polskiego Czerwonego Krzyża. Krew oddawana przez policjantów trafia nie tylko na Pomorze, ale również do dużych ośrodków w Katowicach, Warszawie i Bydgoszczy. Takie akcje pomagają między innymi przy operacjach kardiologicznych, przy których rodzina nie jest zawsze w stanie zgromadzić odpowiedniej ilości tego życiodajnego płynu. Środowa akcja to odpowiedź na apel z apelem o pomoc, skierowany przez jednego z policjantów Szkoły, którego członek rodziny potrzebował pilnie krwi do przeprowadzenia operacji.

- To obowiązek człowieka, a jednocześnie chęć niesienia pomocy. Nas też może spotkać sytuacja, w której będziemy liczyć na innych dawców - zgodnie podkreślali słuchacze oddający krew.

Sprawnie przeprowadzona akcja krwiodawców to także zasługa dowódców poszczególnych kompanii, którzy mimo krótkiego terminu, rozpropagowali prośbę o pomoc wśród słuchaczy, a także przygotowali listy potencjalnych krwiodawców.

(8.5.2013)