Służyć innym

image Kolejny raz wielkim sercem wykazali się młodzi policjanci. Przedstawiciele Zarządu Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Szkole Policji wspólnie ze słuchaczami Kompanii I udali się z wizytą do siedziby Zarządu Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Słupsku.

Słuchacze, którzy jutro kończą szkolenie podstawowe w naszej Szkole, zebrali żywność dla potrzebujących ludzi. Wśród przekazanych darów znalazła się również kompletna atramentowa drukarka. Przedstawicielka Polskiego Czerwonego Krzyża nie kryła radości z przekazanego sprzętu i żywności. Instytucje pomocowe takie jak PCK, na co dzień borykają się z szeregiem trudności egzystencjonalnych. Swoją działalność na rzecz potrzebujących osób mogą prowadzić między innymi dzięki takim wolontarystycznym akcjom.

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w słupskiej Szkole Policji kilka razy w roku inicjuje wśród słuchaczy Szkoły organizowanie pomocowych akcji.
- W ten sposób wpisujemy się w proces wychowawczy młodego policjanta, który powinien być wrażliwy na potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym ludziom - mówi prezes Klubu nadkom. Arkadiusz Gadomski.
Koordynatorami zbiórki darów byli słuchacze z Kompanii I: post. Izabela Białomyzy, post. Karolina Duszyńska, post. Paulina Glita-Curyl, post. Piotr Hurnik, post. Elżbieta Jasek i post. Kamil Mitura.

(9.11.2011)