Ponad 250 nowych policjantów ze Słupska

image Ponad 250, nowo wyszkolonych policjantów, opuściło mury Szkoły Policji Słupsku. Większość z nich zasiliła Komendę Stołeczną Policji. W poniedziałek zakończyła się kolejna edycja kursu podstawowego, na który kierowane są obowiązkowo wszystkie osoby rozpoczynające służbę.

Młodzi policjanci rozpoczęli szkolenie w ramach kursu podstawowego w połowie lipca ubiegłego roku. Przez 29 tygodni zdobywali niezbędną wiedzę, dzięki której mogą teraz pełnić służbę w jednostkach terenowych na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji. Wśród absolwentów kursu najwięcej, bo po ponad 200 osób, skierowała na szkolenie Komenda Stołeczna, 68 słuchaczy pochodziło z zachodniopomorskiego garnizonu, pozostali z Gdańska, Poznania, Katowic, Kielc i Rzeszowa. W ostatnim dniu pobytu w Szkole, w poniedziałek rano, wszyscy przystąpili do egzaminu pisemnego. Zdali wszyscy.

Uroczystość zakończenia kursu odbyła się w auli Szkoły. Oprócz kadry i słuchaczy uczestniczyli w niej także członkowie rodzin i najbliżsi młodych policjantów. Rozdanie świadectw było także okazją do złożenia życzeń adeptom policyjnego rzemiosła. Komendant Szkoły insp. Jacek Gil życzył słuchaczom sukcesów w dalszej policyjnej karierze, ale podkreślał także, że wiedza zdobyta w słupskiej Szkole Policji to dopiero początek kształcenia, które musi być kontynuowane w przyszłości.

Wielu ze słuchaczy już udowodniło, że bycie policjantem to przede wszystkim służba na rzecz drugiego człowieka. Byli wśród nich honorowi dawcy krwi, a także uczestnicy akcji charytatywnych oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nowi absolwenci słupskiej Szkoły Policji dziś zgłaszają się już swoich macierzystych jednostkach. Przed nimi jeszcze okres praktyk w Oddziałach Prewencji Policji; później, już na stałe, wrócą do swoich jednostek macierzystych.

(23.1.2013)