Kurs dla instruktorów strzelań

imageNa kolejnym kursie specjalistycznym szkolą się przyszli instruktorzy strzelań policyjnych, którzy będą samodzielnie prowadzić zajęcia ze szkolenia strzeleckiego w jednostkach organizacyjnych Policji.

Szkoła Policji w Słupsku jako jedyna w kraju przygotowuje instruktorów tej specjalności. Uczestnicy kursu reprezentują komendy wojewódzkie Policji i Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Aby przystąpić do szkolenia, każdy uczestnik musiał zdać egzamin kwalifikacyjny. W ciągu czterech tygodni nauki jedna policjantka i 14 policjantów będą zdobywać wiedzę i umiejętności w zakresie planowania, organizowania i prowadzenia szkolenia strzeleckiego. Szkolenia strzeleckie są realizowane we wszystkich jednostkach Policji.

W odpowiednio przygotowanych obiektach zajęcia prowadzą doświadczeni wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego. Nowoczesne obiekty pozwalają na przeprowadzenie wszystkich strzelań programowych.

Na zakończenie zajęć uczestnicy przystąpią do egzaminu końcowego, w którym zaprezentują zdobytą wiedzę i umiejętności. Zakończenie kursu jest przewidziane na 6 września 2012 r.

(31.8.2012)