Polsko-niemiecka książka ze Słupska i Oranienburga

imageKsiążka przeznaczona dla kierowców polskich i niemieckich powstaje w słupskiej Szkole Policji. To jeden z efektów prowadzonej od kilkunastu lat współpracy z Wyższą Zawodową Szkołą Policji w Oranienburgu pod Berlinem.

Pozycja wydawnicza przygotowywana w Słupsku skierowana będzie do polskich i niemieckich kierowców poruszających się w strefie przygranicznej. W książce omówione są podstawowe przepisy ruchu drogowego obowiązujące w obu krajach. Czytelnik będzie miał również do dyspozycji niezbędnik opisujący dopuszczalne prędkości na poszczególnych obszarach i rodzajach dróg. Autorzy przedstawiają również najbardziej istotne różnice w przepisach ruchu drogowego na terenie obu krajów.
Na tekstem książki pracuje podkomisarz Janusz Dwulit z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego oraz Małgorzata Müller, wykładowca Szkoły Policji w Oranienburgu. Wstępne założenia przewidują, że książka ukaże się na przełomie roku.

Przygotowywana w tej chwili książka to nie jedyne wydawnictwo szkół z Oranienburgu i Słupska. Wcześniej wydano już słowniczki z fachowymi policyjnymi zwrotami w obu językach; przygotowano również specjalne filmy video ukazujące pracę Policji obu krajów.

Realizacja wspólnych projektów szkół z Oranienburga i Słupska nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego, którego udzieliła Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Fundacja od kilku lat wspomaga inicjatywy polskich i niemieckich policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku i Wyższej Zawodowej Szkoły Policji Landu Brandenburgia w Oranienburgu.

(21.9.2012)