Nowi policjanci ze Słupska

image Kolejna grupa młodych policjantów zasiliła szeregi polskiej Policji. Kurs podstawowy w słupskiej Szkole Policji ukończyło 264 słuchaczy. Świeżo upieczeni absolwenci uzyskali bardzo wysokie oceny końcowe a średnia z egzaminu wyniosła powyżej 4.

Młodzi policjanci rozpoczęli szkolenie w ramach kursu podstawowego w połowie lipca ubiegłego roku. Przez 29 tygodni zdobywali policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach. Na zakończenie szkolenia, policjanci zdawali egzaminy końcowy. Test wiedzy składający się z 80 pytań zaliczyła cała grupa przystępująca do egzaminu osiągając ogólną średnią - 4,45.

W trakcie uroczystego zakończenia szkolenia, które odbyło się w szkolnej auli, komendant Szkoły insp. Jacenty Bąkiewicz pogratulował słuchaczom dobrych wyników końcowych.
- Gratuluję Wam i Waszym rodzinom, ale najważniejszy egzamin dopiero przed Wami. Tym egzaminem będzie Wasza codzienna służba - powiedział Komendant Szkoły.

W trakcie zakończenia Komendant wręczył także jedno świadectwo z czerwonym paskiem - otrzymał je post. Paweł Warsiewicz. Grup[a słuchaczy otrzymała także listy gratulacyjne za godne reprezentowanie Szkoły Policji; znaleźli się wśród nich między innymi członkowie kompanii honorowej, która brała udział w różnego rodzaju uroczystościach. Drobne upominki z rąk Komendanta otrzymali również słuchacze, którzy zwyciężyli w Turnieju Wiedzy Prewencyjnej.

W zakończeniu licznie uczestniczyli także członkowie rodzin młodych policjantów; były kwiaty i gratulacje od najbliższych. Członkowie rodzin z dumą oglądali świadectwa ukończenia kursu podstawowego.

Zdjęcia z uroczystości można pobrać klikając na miniaturkę fotografii.

(10.1.2012)