Wykładowcy na konferencji w Szczytnie

image „Reakcja Policji oraz innych uprawnionych do tego podmiotów na wykroczenia” - to temat konferencji naukowej, w której udział wzięli wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. Konferencję zorganizowała Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie wspólnie z Departamentem Nadzoru Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych Jacka Cichockiego.

Słupską Szkołę Policji na konferencji reprezentowali starsi wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej podinsp. Dariusz Sochacki i podinsp. Andrzej Osiński. Celem konferencji była publiczna naukowa dyskusja poświęcona zadaniom realizowanym przez podmioty uprawnione do zwalczania i zapobiegania wykroczeniom, ich współpracy w tym zakresie oraz problemom, jakie wynikają w praktyce ze stosowania prawa wykroczeń.

W gronie przedstawicieli nauki i praktyki przedyskutowano zmiany wymagane w przepisach prawa wykroczeń, kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia oraz prawa o ruchu drogowym z uwagi na fakt ich oddziaływania na tryb i zakres czynności organów porządku i bezpieczeństwa publicznego.
Ponadto analizie zostały poddane zagadnienia wymagające regulacji zarówno materialnego jak i procesowego prawa wykroczeń.

(3.12.2012)