Spartakiada mundurowa - halówka

imageO tytuł najlepszych sportowców rywalizują ze sobą przedstawiciele służb mundurowych garnizonu słupskiego. Od września do maja mundurowi startują w różnych konkurencjach, między innymi w pływaniu, tenisie stołowym, piłce nożnej i siatkówce. Aktualnie rozgrywane sa mecze halowej piłki nożnej.

Zawody rozgrywane są w Słupsku od 22 lat, uczestniczą w nich ekipy Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej z Ustki, Państwowej Straży Pożarnej ze Słupska, Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, 7 Brygady Obrony Wybrzeża, Słuzby więziennej oraz Szkoły Policji. To właśnie w Szkole Policji 22 lata temu wykładowcy zaproponowali taką właśnie formę integracji służb mundurowych.

W trwających obecnie rozgrywkach drużyny rywalizują ze sobą w halowej piłce nożnej. Pojedynki eliminacyjne rozegrano w środę, w hali sportowej 7 Brygady Obrony Wybrzeża przy ulicy Westerplatte. Emocji i zaciętości nie brakowało nikomu. Uczestnicy spartakiady podkreślają, że podczas takiej sportowej rywalizacji nawiązuje się wiele znajomości i przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami różnych służb.

Wyniki reprezentacji słupskiej szkoły Policji

Szkoła Policji vs. Komenda Miejska Policji    4 : 3
Szkoła Policji vs. Służba Więzienna    3 : 2

Pojedynki finałowe zostaną rozegrane w piątek.

(9.1.2013)