Policyjni krwiodawcy mają już 300 litrów krwi w tym roku

image Systematycznie zwiększa się liczba osób, które przyłączają się do naszej akcji „700 litrów honorowo oddanej krwi na 70-lecie Szkoły Policji”. Udział coraz większej liczby osób cieszy tym bardziej, że w większości są to dawcy, którzy po raz pierwszy w życiu zdecydowali się na oddanie krwi. Od początku stycznia zebraliśmy już ponad 300 litrów tego życiodajnego płynu.

Od połowy stycznia zorganizowane grupy słuchaczy, w mniejszych lub większych grupach, odwiedzają stację krwiodawstwa. W młodzi policjanci, którzy zdecydowali się na oddanie krwi, robią to w większości po raz pierwszy - jak sami mówią, w ten sposób także chcą pełnić służbę na rzecz społeczeństwa. Jest przy tym wiele emocji, gdyż policyjna młodzież, nie zawsze wie, że oddanie krwi nie wiąże się praktycznie z żadnym bólem. Po pierwszej chwili strachu na twarzy policjantów maluje się satysfakcja, że w ten sposób, być może uratowali komuś życie.

Policjanci oddający krew zgodnie podkreślają, że jest to kolejna forma służby na rzecz społeczeństwa. Policjanci oddający krew, nie wskazują konkretnych odbiorców, chcą by życiodajny płyn wykorzystywany był tam, gdzie ludzie w stanach zagrożenia życia potrzebują go najbardziej. Całość działań koordynuje Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Szkole Policji w Słupsku.

W tej chwili zebraliśmy 317,99 litra krwi od 712 osób.
Kolejna planowana akcja: środa, 15 lipca

(10.7.2015)