Na przejściu dla pieszych i w aucie

image Zabawa i dialogi dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicy, a także zachowania wobec obcych osób - w ten sposób o bezpieczeństwie z przedszkolakami rozmawiają wykładowcy Szkoły Policji. W czasie wolnym od zajęć dydaktycznych, policjanci przekazują swoją wiedzę także najmłodszym.

Spotkania rozpoczynają się od rozmów z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania na drodze, a także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się z rówieśnikami. . Podczas zabawy wykorzystano specjalne zabawki „autochodziki”. Policjanci omówili zasady ruchu pieszych i pojazdów. Dzieciaki dowiedziały się również jak bezpiecznie poruszać się autobusami komunikacji miejskiej. Zajęcia przebiegały w formie edukacyjnej zabawy, która ułatwiła dzieciom poznanie podstawowych przepisów.

imageW kolejnej, starszej grupie, tematyka spotkania została poszerzona między innymi o to, jak dzieci mają się zachować, gdy rodziców nie ma w domu, a ktoś puka do drzwi mieszkania.
Dzieciaki dowiedziały się też, że nie wolno zgadzać się na propozycje nieznajomych dorosłych, którzy proponują dzieciom, że pokażą im różne fajne rzeczy, pod warunkiem, że dzieci pójdą z nimi w określone miejsce.

Zdaniem nauczycieli, którzy obecni byli w trakcie pogadanek. Takie zajęcia są dzieciom bardzo potrzebne. Dla maluchów rozmowa z policjantem i zadawanie mu pytań jest dużą atrakcją. Po takich spotkaniach przedszkolaki są bardziej świadome własnego bezpieczeństwa i bywa, ze to właśnie one wskazują dorosłym jak należy przechodzić przez jezdnię.

(29.10.2014)