Przestępstwa oszustwa w Internecie

imageKlasyczne oszustwa i mechanizm ich przebiegu, oszustwa związane z wykorzystaniem funkcjonalności serwisu (podszywanie się pod kupujących i sprzedających, oszustwa nigeryjskie), kradzieże tożsamości i mechanizmy działania sprawców, w tym metody wyłudzania haseł, posługiwanie się cudzymi danymi osobowymi, naruszenie praw własności intelektualnej i obrót przedmiotami wymagającymi stosownej dokumentacji - to temat fakultatywnych zajęć w Szkole Policji w Słupsku, w których mogli uczestniczyć, w czasie wolnym od zajęć, dzielnicowi i słuchacze szkolenia podstawowego. Zajęcia przeprowadził Marcin Ochociński - specjalista ds. Bezpieczeństwa Transakcji Grupy Allegro Sp. z o.o.

Allegro.pl - to największy serwis transakcji on-line w Europie Środkowo-Wschodniej. Do jego zadań należy między innymi udzielanie odpowiedzi na zapytania dotyczące wszelkich nadużyć prawa związane z transakcjami zawieranymi za pośrednictwem serwisów allegro.pl i otomoto.pl, reprezentowanie serwisu przed organami wymiaru sprawiedliwości, działalność edukacyjna i szkoleniowa, w tym szkolenie funkcjonariuszy Policji, sędziów i prokuratorów.

Jest to już kolejna edycja tego rodzaju wykładów. W czasie wolnym od zajęć policjanci kursu specjalistycznego (dzielnicowi) oraz ich młodsi koledzy mają możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy z zakresu przestępstw popełnianych przy wykorzystaniu sieci internetowej.
Specjaliści w zakresie zabezpieczeń internetowych przekazują słuchaczom wiedzę na temat sposobów popełniania przestępstw, a także metod wykrywania, zapobiegania i zwalczania przestępczości internetowej. Zajęcia zostały zorganizowane przez Zakład Służby Kryminalnej w ramach działalności „Koła Prawno-Kryminalstycznego”, którego współopiekunem jest podinsp. Andrzej Osiński.

(24.4.2013)