Cykl przeciw przemocy - spotkanie z mediatorem.

image Cykl spotkań dotyczących poświęconych stawianiu oporu bez przemocy trwa w słupskiej Szkole Policji. W spotkaniach z policjantami przygotowującymi się do pełnienia służby spotykać się będą między innymi mediatorzy. Działania zostały zainspirowane przypadającym na 20 lutego Dniem Oporu bez Przemocy.

W ramach tych spotkań słuchacze spotkali się już z panią Grażyną Brochocką, mediatorem Polskiego Centrum Mediacji. Policjanci mieli szansę poznać możliwości zastosowania mediacji w codziennej praktyce policyjnych działań. Przekonujące argumenty z ust mediatora-praktyka zachęciły policjantów do korzystania z tej formy sprawiedliwości naprawczej. W większości przypadków rozstrzygnięć karnych, samo odizolowanie sprawcy od społeczeństwa nie przynosi ofierze ulgi, natomiast zrekompensowanie krzywd w formie konkretnej pomocy - z pewnością tak.

Słuchacze poszukujący alternatywnych, wymagających większej wiedzy i zaangażowania rozwiązań, niełatwych, ale dających większą satysfakcję, radzenia sobie z przemocowymi sytuacjami w praktyce zawodowej mogą uczestniczyć w kolejnych spotkaniach z tego cyklu:

16 lutego:
Spotkanie dotyczące oporu wobec handlu ludźmi - jak zapobiegać i pomagać, realizacja: Centralny Ośrodek Straży Granicznej w Koszalinie.

23 lutego:
Prezentacja filmu „Mosta na Wadi”- reportaż dotyczący zorganizowania wspólnej dwunarodowej, dwujęzycznej szkoły łączącej arabskie i żydowskie dzieci na tle złożonego izraelsko-arabskiego konfliktu.

28 lutego:
Spotkanie w ramach Żywej Biblioteki „Jak wygrać z przemocą w rodzinie” - cykl spotkań z osobami wobec, których mogą pojawiać się uprzedzenia - „nie oceniaj książki po okładce”.

Wszystkie spotkania odbywają się w auli głównego budynku dydaktycznego. Początek o godzinie 16.

(14.02.2011)