Coraz piękniejsza Szkoła

image Sukcesywnie zmienia się wygląd słupskiej Szkoły Policji. Karda i słuchacze a także mieszkańcy przechodzący obok naszej placówki mogą zauważyć prowadzone prace.

W ostatnim czasie gruntowny remont przeszły reprezentacyjne, zewnętrzne schody, prowadzące do Sali Kominkowej w Klubie Słuchacza. W ramach prac remontowych założono nową izolację przeciw wilgociową a wszystkie elementy zewnętrzne wykonano z granitu i kostki kamiennej. Schody przed Klubem Słuchacza są jednum z ulubionych miejsce, na którym pamiątkowe zdjęcia wykonują sobie goszczące w Szkole Policji delegacje.

Gruntowna zmiana wizerunku dotyczy także bramy wjazdowej od strony ulicy Kościuszki. Dotychczasowe, blaszane skrzydła bramowe, zostały zastąpione lekką konstrukcją metalową, która w odróżnieniu od dotychczasowej bramy nie posiada skrzydeł a jedynie przęsło, przesuwane wzdłuż muru. Dodatkowo przy bramie pojawi się szlaban a pełniący tam służbę słuchacze otrzymają nowe pomieszczenie wartownicze, które zastąpi dotychczasowe, określane żartobliwie przez policjantów „rakietą”.

Zmianę wyglądu można także zaobserwować w przypadku budynku szkolnej stołówki, gdzie dobiegają końca prace związane z budową wewnętrznej klatki schodowej. Cała konstrukcja posiada od frontu szklaną elewację, która dodawać będzie niewątpliwego uroku całej bryle budynku.

(30.8.2011)