Zadania maturalne - Prima Aprilis

imageWykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych koordynują prace związane z przygotowaniem zadań na nowy egzamin maturalny z wychowania fizycznego. Zadania maturalne obejmować będą dwa poziomy: podstawowy i rozszerzony.

Choć sama informacja była żartem, to prawdą jest, że nasi wykładowcy, opracowują lub konsultują wiele programów szkoleniowych związanych z szeroko pojętą kulturą fizyczną. W ostatnim czasie policyjni wykładowcy ze Słupska opracowali instrukcję użycia w służbie tak zwanych kajdanek sztywnych oraz przeprowadzili szkolenia dla żołnierzy KFOR, którzy wyjadą w najbliższym czasie na misję do Kosowa.

Prima aprilis (z łac. 1 kwietnia, łc.: Prima dies Aprilis), dzień żartów - obyczaj związany z pierwszym dniem kwietnia, obchodzony w wielu krajach świata. Polega on na robieniu żartów, celowym wprowadzaniu w błąd, kłamaniu, konkurowaniu w próbach sprawienia, by inni uwierzyli w coś nieprawdziwego. Tego dnia w wielu mediach pojawiają się różne żartobliwe informacje. Pochodzenie tego zwyczaju nie jest jeszcze wyjaśnione (Wikipedia).

(2.4.2015)