Policyjni krwiodawcy spieszą na ratunek

image Krwiodawcy ze Szkoły Policji w Słupsku odpowiadają na apel oddawanie krwi. W środę po południu, zorganizowana była akcja zbiorowego oddania krwi. W sezonie letnim dramatycznie spada ilość zapasów krwi, która wykorzystywana jest między innymi do ratowania życia ofiar wypadków drogowych.

Okres wakacji letnich to czas zwiększonego zapotrzebowania na krew. W tym samym czasie spada też okresowo liczba krwiodawców gdyż część z nich wyjeżdża na letni wypoczynek. Odpowiadając na apele o krew Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy słupskiej Szkole Policji organizuje w każdą środę wakacji popołudniowe wyjścia słuchaczy i pracowników Szkoły, którzy chcą podzielić się życiodajnym płynem.

Jak informuje prezes szkolnego Klubu HDK PCK nadkom. Arkadiusz Gadomski, w minioną środę krew oddały 24 osoby, co łącznie dało 10,8 litra. Działania tego rodzaju prowadzone będą do końca wakacji. Systematyczne, rozłożone w czasie, działania policyjnych krwiodawców zapewnialą słupskiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stały dopływ krwi, której zapasy w sezonie letnim drastycznie maleją.

W propagowaniu idei krwiodawstwa wśród słuchaczy Szkoły Policji zaangażowanych jest 22 stałych członków Klubu, są wśród nich zarówno pracownicy cywilni, jak i policjanci. Najbardziej aktywni z nich oddali już po 70 litrów krwi. W uznaniu tych zasług Prezydent Rzeczypospolitej przyznał dwóm krwiodawcom naszej Szkoły - Piotrowi Gołębiowskiemu i Jackowi Czyżyk-Markiewiczowi - srebrne Krzyże Zasługi.

Kolejna akcja policyjnych krwiodawców już za tydzień, w środę 17 lipca.

(10.7.2013)