Seminarium na temat ŚPB

image W seminarium szkoleniowym poświęcanym środkom przymusu bezpośredniego i broni palnej uczestniczyła przedstawicielka słupskiej Szkoły Policji. W trakcie obrad omawiano aktualny stan prawny w kontekście prowadzonych prac legislacyjnych. W spotkaniu, które odbywało się w Centrum Szkolenia Policji Legionowie uczestniczyli przedstawiciele Komend Wojewódzkich, Szkół Policji i Komendy Głównej.

Celem spotkania było omówienie i analiza aktualnego stanu prawnego w zakresie użycia broni palnej i środków przymusu bezpośredniego. Uczestnicy zapoznali się również z nowymi założeniami projektu ustawy o ŚPB i broni, który ma wejść w życie w tym roku.
W trakcie prac porównano projekt ustawy z obecnie obowiązującymi przepisami i na tej podstawie wypracowano sposoby eliminowania i zapobiegania wydarzeniom nadzwyczajnym w zakresie nieprawidłowego stosowania środków przymusu bezpośredniego, w tym broni, przez policjantów.
Wypracowane podczas seminarium propozycje zostały przekazane na ręce przedstawiciela Komendy Głównej. Kolejne spotkanie uczestników seminarium ma odbyć się w marcu.

Seminarium Legionowie związane było z przygotowaniami do wejścia w życie nowej ustawy o środkach przymusu bezpośredniego i broni palnej. Ustawa ta obowiązywać będzie nie tylko policję i wojsko, ale wszystkie podmioty uprawnione do stosowania środków przymusu bezpośredniego, w tym broni palnej.

Szkołę Policji w Słupsku podczas seminarium reprezentowała podkom. Alina Majchrzak z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

(21.1.2013)