Systematyczne doskonalenie

imageWydane przez Ministra Sportu i Turystyki uprawnienia instruktora Ju-Jitsu otrzymał jeden z wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych. Zdobyte podczas szkolenia umiejętności przekazywane będą teraz słuchaczom kursów i szkoleń odbywających się w Słupsku.

Ministerialne potwierdzenie kwalifikacji instruktora Ju-Jitsu otrzymał podkom. Daniel Krenc. Trzymiesięczne szkolenie i egzamin, który zdał nasz wykładowca, odbyły się w ubiegłym roku jednak dopiero teraz dotarły dokumenty potwierdzające zdobyte kwalifikacje. Szkolenie zorganizowane zostało przez Polski Związek Ju-Jitsu. Zdobyte umiejętności będą teraz przekazywane słuchaczom szkolenia zawodowego podstawowego podczas realizowania zajęć z taktyki i techniki interwencji, a w szczególności obezwładniania osób agresywnych i niebezpiecznych

Wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych doskonałą swoje umiejętności na wielu płaszczyznach. Wśród kursów, które ukończyli bądź ukończą w najbliższym czasie znajdują się między innymi: udzielanie pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych, używanie paralizatora elektrycznego Taser, ratownictwo osób w ramach Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz szkolenie na licencję pilota.

(14.4.2014)