Po latach służby na emeryturę

image W obecności Komendanta Szkoły i przedstawicieli kadry podziękowaliśmy dziś za trud kilkudziesięcioletniej służby w policyjnym mundurze naczelnikowi Wydziału do spraw Ochrony Informacji Niejawnych. Nadkom. Mirosław Motyl od jutra przechodzi na policyjną emeryturę.

Nasz Kolega służbę w Policji rozpoczął 16 stycznia 1991 roku na stanowisku starszego policjanta Sekcji Obserwacji Wydziału Techniki Operacyjnej KWP w Słupsku. Służbę w Wydziale Techniki Operacyjnej pełnił przez ponad 12 lat, z tym że od lutego 1999 roku w strukturach Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, co związane było z nowym podziałem administracyjnym kraju i likwidacją KWP w Słupsku.

Służbę w Szkole Policji w Słupsku nasz Kolega rozpoczął 1 stycznia 2004 roku na stanowisku specjalisty Zespołu ds. Inspekcji. W komórce właściwej w sprawach inspekcji i kontroli, która w następnych latach występowała pod nazwą Zespół - Inspektorat Komendanta oraz Zespół Kontroli, pełnił służbę do końca lutego 2012 roku. W tym okresie ukończył szkolenie dla absolwentów szkół wyższych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie i mianowany został na pierwszy stopień oficerski, uzyskał także awans na stanowisko eksperta.

Od 1 marca 2012 roku do dnia zwolnienia ze służby pełnił funkcję naczelnika Wydziału ds. Ochrony Informacji Niejawnych. Na zaopatrzenie emerytalne przeszedł z ponad 31-letnią wysługą emerytalną, z czego ponad 24 lata stanowi służba w Policji.
Nadkom. Mirosław Motyl dał się poznać jako policjant zdyscyplinowany i pracowity, dający gwarancję rzetelnej realizacji obowiązków służbowych. Wielokrotnie reprezentował Szkołę Policji w Słupsku na konferencjach, warsztatach i naradach służbowych dot. kontroli, ochrony informacji niejawnych i spraw mobilizacyjno-obronnych. Dzięki jego pracy i zaangażowaniu Szkoła Policji w Słupsku stała się wiodącą jednostką szkoleniową w zakresie obronności - jest jedyną jak dotąd szkołą policyjną w kraju, w której realizowane są centralne przedsięwzięcia o tematyce obronnej.

W toku służby kończący dziś służbę policjant był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przez przełożonych. W 2010 roku Minister Spraw Wewnętrznych nadał nadkom. Mirosławowi Motylowi Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”, w roku 2012 odznaczony został Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę, a w roku 2014 otrzymał Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju.

W podziękowaniu za ponad 24-letnią służbę i wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych Komendant Szkoły wyróżnił nadkom. Mirosława Motyla nagrodą rzeczową i okolicznościowym dyplomem. W swoim przemówieniu insp. Jacek Gil podkreślił, że Mirosław Motyl jest przykładem wzorowego „państwowca”, któremu zawsze przyświecała idea służby i pracy na rzecz naszego kraju. Po oficjalnych przemówieniach uroczystość zakończyły gratulacje i życzenia od kolegów i koleżanek.

(5.2.2015)