Służba na obszarach kolejowych

image W seminarium pod tytułem "Bezpieczeństwo na obszarach kolejowych" zorganizowanym przez Wydział Prewencji Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji uczestniczył przedstawiciel słupskiej Szkoły Policji.

W dwudniowym seminarium, które zorganizowano w Juracie, udział wzięli przedstawiciele komend wojewódzkich Policji, komisariatów kolejowych Policji, szkół Policji, Straży Ochrony Kolei oraz spółek kolejowych. Uczestnicy stan bezpieczeństwa na obszarach kolejowych, organizację i funkcjonowanie komisariatów kolejowych Policji w Warszawie i we Wrocławiu, a także działania Straży Ochrony Kolei i spółek kolejowych w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa oraz planowane przedsięwzięcia.

Z ramienia Szkoły Policji w Słupsku w seminarium uczestniczył nadkom. Sebastian Kamiński z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego, który dokonał prezentacji tematu "Zasady pełnienia służby patrolowej na obszarach kolejowych".
Z tematyką pełnienia służby na terenach kolejowych stykają się również słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, którzy dojeżdżają pociągami na zajęcia praktyczne do komisariatów Policji w Koszalinie i Sławnie.

(17.3.2014)