Absolwenci Kursu Dyżurnych Jednostek Policji

image Zakończyła się szósta w tym roku edycja kursu dla dyżurnych jednostek Policji. Funkcjonariusze, którzy szkolili się w Słupsku, na co dzień przyjmują zgłoszenia kierowane pod numer telefonu 112 lub 997.

Absolwenci kursu dyżurnych jednostek organizacyjnych Policji kształcili się w Szkole przez miesiąc. W ciągu 200 godzin dydaktycznych słuchacze przygotowywali się do wykonywania zadań służbowych na stanowisku dyżurnego jednostki, jego zastępcy oraz pomocnika dyżurnego, poprzez nabywanie, aktualizowanie, rozszerzanie oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności zawodowych.
Oprócz zajęć czysto teoretycznych, była także praktyka. W gabinetach symulacyjnych, na stanowisku kierowania, trzeba było wykazać się odpowiednią reakcją na zgłoszone wydarzenie, podejmować odpowiednie decyzje w sytuacjach kryzysowych a także wykorzystywać systemy teleinformatyczne oraz urządzenia techniczne, którymi dysponuje dyżurny.

Wszyscy uczestnicy otrzymali świadectwa zdobycia kwalifikacji zawodowych do wykonywania zadań służbowych na stanowisku dyżurnego jednostki organizacyjnej Policji, otrzymali też dodatkowo świadectwa potwierdzające przeszkolenie w zakresie posługiwania się systemem KSIP.
W trakcie zakończenia, świadectwa wręczył absolwentom zastępca Komendanta Szkoły insp. Witold St. Majchrowicz, który pogratulował policjantom zdobycia kolejnych doświadczeń.

Zajęcia na kursie przeprowadzili wykładowcy Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego oraz Zakładu Ogólnozawodowego. W tej chwili trwa już siódma edycja kursu, który zakończy się w połowie grudnia, natomiast ostatnia ósma w tym roku edycja rozpocznie się 14 grudnia, a zakończy już w 2013 roku.

(23.11.2012)