Przywieźli srebro z Wielkopolski

image Ze srebrnymi medalami przyjechali z Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu wykładowcy słupskiej Szkoły Policji. W czasie wolnym policyjni nauczyciele trenują w Klubie Sportowym „Serpentes”. Zawody odbywały się podczas weekendu w Luboniu niedaleko Poznania.

V Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu to jedna z dwóch najważniejszych imprez krajowych w roku, pod którą ustalają swoje plany treningowe niemal wszystkie kluby grapplingowe w Polsce. Słupscy Serpentesi ostatnie dwa miesiące ciężko trenowali, aby bić się o najwyższe lokaty. W tym roku rywalizacja była przeolbrzymia ponieważ do startu zgłosiło się aż 1092 zawodników co sprawiło, że były to największe zawody na świecie w tej formule.
Wykładowcy Szkoły Policji startujący w zawodach dali z siebie wszystko podczas zaciętych pojedynków. Nie wszyscy wrócili z medalami, lecz na pewno wszyscy przywieźli bezcenny bagaż doświadczeń. Uzyskane wyniki prezentujemy poniżej:

2. miejsce  -  podkom. Damian Bartnicki     czarne pasy 91,5 kg
  2. miejsce  -  podkom. Damian Bartnicki     czarne pasy master 91,5 kg
  2. miejsce  -  st.sierż. Radosław Bakun     białe pasy master 85,5 kg

Dorobek medalowy mógłby być znacznie większy gdyby nie odrobina braku szczęścia, ponieważ sierż.sztab. Adam Kryszajtys przegrał dosłownie „o włos” swoją ćwierćfinałową walkę o brązowy medal w kategorii białych pasów master 91,5 kg.

(24.2.2015)