Na samym początku policyjnej drogi

image121 nowo przyjętych policjantów rozpoczęło we wtorkowe południe w murach słupskiej Szkoły Policji szkolenie zawodowe podstawowe . Przez prawie pół roku młodzi ludzie zdobywać będą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie policyjnej służby. Dziśrano rano dzień rozpoczną zaprawą, a o 7.30 czekają ich pierwsze zajęcia dydaktyczne.

Młodzi policjanci, którzy przejechali na kurs podstawowy to osoby, które do Policji wstąpiły kilka dni temu. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej każdy z nich musi przejść obowiązkowe szkolenie podstawowe, które pozwoli mu w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji - komórkach patrolowo-interwencyjnych lub w Oddziałach Prewencji Policji. Najwięcej osób (63) skierowała na szkolenie pomorska Komenda Policji w Gdańsku, zachodniopomorska – 36, stołeczna – 22 i dolnośląska – 2. W nowo przyjętej kompanii słuchaczy jest 29 pań.

W murach Szkoły Policji słuchacze przebywać będą do 5 maja przyszłego roku. Przed nimi okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności. Pod koniec nauki odbędą także - w ramach praktyk - odbędą pierwsze służby pod okiem starszych kolegów. Całe szkolenie zakończone zostanie egzaminem, uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w Policji.

Uroczystego otwarcia kursu, które odbyło się w auli, dokonał komendant Szkoły insp. Jacek Gil w towarzystwie kapelana Szkoły ks. dr Dawida Fuławki.
Wtorkowy, pierwszy dzień w Szkole - i najbliższe tygodnie - to dla słuchaczy tak zwany okres unitarny, czyli zapoznanie się z regulaminami i codziennym trybem życia w jednostce zmilitaryzowanej z hierarchicznym systemem dowodzenia. Dzisiaj, w środę, pierwsze zajęcia dydaktyczne, a przed nimi – pierwsza zaprawa poranna.

(30.10.2013)