Świąteczna pomoc słuchaczy trafiła do rodzin

imageŚwiąteczne paczki z produktami żywnościowymi i słodyczami rozwieźli dziś słuchacze słupskiej Szkoły Policji wspólnie dzielnicowymi i strażnikami gminnymi Gminy Słupsk. Akcja „Świąteczna paczka” zorganizowana została już po raz trzeci. W tym roku nasze działania wsparł również Bank Żywności i Polski Czerwony Krzyż,

Akcja rozwożenia paczek rozpoczęła się dziś rano, część prezentów załadowaliśmy do radiowozu Straży Gminnej Gminy Słupsk a część do radiowozu policyjnego. Paczki zostały rozwiezione do osób potrzebujących. Rodziny, do których powinna trafić pomoc wskazali nam dzielnicowi z I-go Komisariatu Policji przy ulicy Reymonta, z którymi współpracujemy od początku akcji. Dzięki ich wiedzy udało nam się dotrzeć pomocą tam, gdzie była ona najbardziej potrzebna. W naszych działaniach pomógł także sołtys podsłupskiego Głobina, który zaoferował pomoc rozwiezieniu paxczek po swojej okolicy.

Wielu przypadkach dzisiejszy widok radiowozu przed domem czy klatką schodową wiązany był raczej z podejmowaną interwencją. Dla wielu osób, a także przechodniów miłym zaskoczeniem był fakt, że policjanci przyjechali ze świąteczną pomocą, a nie w celu przeprowadzenia interwencji.

W przygotowaniu paczek pomógł słupski oddział Banku Żywności oraz Polski Czerwony Krzyż. Całą akcję „Świąteczna paczka” stworzyli kilka lat temu członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK, który działa w słupskiej Szkole Policji. Z roku na rok udaje się przygotować coraz większą liczbę paczek.
W przyszłym grupa słuchaczy ze świętym Mikołajem i prezentami odwiedzi dzieci z ośrodka adopcyjnego.

(14.12.2012)