Poranny apel z certyfikatami

image Certyfikaty uczestnictwa w rajdzie krwiodawców zostały wręczone dziś podczas porannego apelu słuchaczom Kompanii VI. Jest to jeden z akcentów obchodzonych w całej Polsce Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Podczas codziennego porannego apelu całej Kompanii certyfikaty uczestnictwa wręczył zastępca Komendanta Szkoły Policji insp. Witold St. Majchrowicz. Tę formę wyróżnienia uczestników Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Szkole Policji zaproponował po raz pierwszy. Szczególne uhonorowanie uczestników związane było z trudami, jakie ponieśli podczas rajdu szlakiem zwiniętych torów na trasie Ustka-Rowy-Ustka.
Tego rodzaju rajdy rowerowe dla policyjnych krwiodawców obywają się od ponad 5 lat, ale po raz pierwszy impreza odbywała się w tak ekstremalnych warunkach. Więcej na temat rajdu można przeczytać tutaj.

Na zakończenie apelu słuchacze uczestniczący w rajdzie otrzymali również pamiątkowe długopisy z logo szkolnego Klubu HDK PCK. Przypomnijmy, że krwiodawcy ze Szkoły Policji cały czas prowadzą akcję systematycznego oddawania krwi, uczestniczą również w działaniach woluntarystycznych.

W tej chwili trwają również przygotowania do kolejnej edycji akcji „Świąteczna paczka”. Już po raz trzeci kadra i słuchacze Szkoły wspólnie policjantami z I-go Komisariatu przy ulicy Reymonta, Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Bankiem Żywności przygotują paczki żywnościowe. Podarunki zostaną rozwiezione do rodzin potrzebujących na terenie Słupska oraz gminy wiejskiej Słupsk.

(23.11.2012)