Policjanci ze Słupska na ulicach Trójmiasta

image Na ulicach Trójmiasta trwają praktyki zawodowe słuchaczy słupskiej Szkoły Policji. Grupa 100 słuchaczy zakończyła swój pobyt w trójmiejskich jednostkach, a od poniedziałku pojawi się tam kolejnych 80 młodych policjantów. Swoje pierwsze, prawie samodzielne służby, młodzi policjanci odbywać będą tak jak dotychczas, na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Podczas zakończonej, pierwszej tury praktyk słuchacze pełnili służby w patrolach pieszych pod okiem starszych kolegów. Młodzi policjanci po raz pierwszy uczestniczyli w podejmowaniu niektórych czynności służbowych wobec osób naruszających przepisy prawa. Było to między innymi spożywanie alkoholu miejscach publicznych, nieprawidłowe parkowanie pojazdów oraz zatrzymanie osób podejrzewanych o posiadanie środków odurzających bądź będących pod ich wpływem.
Praktyki mają także wymierny charakter prewencyjny. Dzięki możliwości wystawianiu większej liczby patroli do służby maleje ilość odnotowywanych drobnych zdarzeń, które są najbardziej uciążliwe dla mieszkańców.

Rozpoczynająca się od poniedziałku kolejna tura praktyk potrwa łącznie dwa tygodnie. W kolejnych edycjach słuchacze Szkoły Policji, oprócz Trójmiasta, pojawią się także w Kołobrzegu, Koszalinie, Unieściu, Sławnie i Jarosławcu.

(5.7.2013)